باور برای زندگی بهتر

برای اینکه زندگی بهتری داشته باشیم باید چه باورهایی در خود ایجاد کنیم؟

باوردر زندگی

هرشب زمان خواب ما تمام افکار خود را برای آنچه که در طول روز با آن سرو کار داشته ایم متمرکز میکنیم، بعضی ها در طول روز اتفاقات و شرایط مساعدی را داشتند و فکر مثبت تری دارند و می توانند به راحتی و بدون فکر زیاد سر را بر روی بالشت خود بگذارند و خواب شب خود را انجام دهند.

در مقابل کسانی نیز هستند که در طول روز با مشکلات و چالش های گوناگونی برخورد کرده اند و در زمان خواب، افکار آنها به قدری مشوش است که ممکن است زمان زیادی سپری شود و تا به حالت خواب کامل یا دلتا بروند، حتی مشاهده می شود که در خواب کامل آنها دارای خواب مناسبی نبوده زیرا آنها با داشتن رویاهای متفاوت و مرتبط با مشکلات روزمره، خواب خود را خراب کرده اند.

ما انسان ها هر روز صبح که با انرژی زیاد از خواب بیدار می شویم و آماده برای فعالیت زندگی روزمره خود هستیم باید چه الگو یا رفتارها و منش هایی داشته باشیم تا از زندگی لذت ببریم و یا دچار مشکلات زیادی نشویم، و در مقابل مشکلات چه نوع رفتاری را داشته باشیم.

مهمترین عواملی که می تواند در زندگی انسان نقش مهمی داشته باشد باور است، باور را باید در تمام مراحل زندگی باید به کار ببریم، به گونه ای که  هر روز صبح که از خواب بیدار می شویم باید تمام باور هایی که سازنده هستند و به ما کمک می کنند تا روز خوبی داشته باشیم را به خود نسبت دهیم، اکنون در اینجا 2 مورد از باورهایی که عمومی هستند را باهم یاد میگیریم تا زندگی مفرحی را داشته باشیم؛

2 باور اساسی در زندگی

1- باور به فراوانی

باور در زندگی

بعضی از انسان ها در تمام مراحل زندگی خود بر این باورند که امکانات، تجهیزات، کسب مقام، و حتی ثروت محدود  است و نمی توانیم آن را به صورت قابل ملاحضه ای که زیاد باشد برای خود کسب کنیم، بخاطر همین وقتی در زمینه ای می خواهند رشد کنند و یا سرگرم آن فعالیت هستند دوست دارند آن را مخفیانه انجام دهند که مبادا دیگران از آن باخبر بشوند و کسب و کار آنان را به خطر اندازد، این مورد جنبه دیگری هم دارد که بعضی ها فکر میکنند فلان کس به جایی رسیده، من نمیتوانم و خوش بحال آن فرد، و بجای تلاش و پیشرفت غبطه یا حسرت می خورند، در صورتیکه باید به این موضوع پی ببرند که وقتی  دیگران به جایی رسیده اند پس قطعا ما هم می توانیم به آنجا برسیم و باید خوشحال باشیم چون آن فرد مسیر را برای ما باز کرده است و به ما یادآور می شود که او توانسته پس ما هم می توانیم به آنجا برسیم.

پس بهتر است بجای باور به محدودیت ها، باور خود را به فراوانی و پیشرفت معطوف کنیم و همیشه مترصد موفقیت در زندگی باشیم و همیشه به خود بگوییم که نعمت ها، امکانات، تجهیزات، کارها و ثروت همیشه برای انسان ها وجود دارد و بلکه بیشتر از تمام مردم روی کره زمین، پس باور فراوانی را در خود تقویت کنیم و هر روز، روز خود را با این باور درست شروع کنیم.

2- عفو یا بخشندگی را یاد بگیریم

باور در زندگی

یکی از بهترین نکاتی که همه انسان ها باید یادبگیرند این است که باید در مقابل دیگران عفو و بخشش را یاد مورد توجه قرار دهند، عفو که حضرت عیسی(ع) همیشه برآن تاکید کرده یکی از موهبت های خداوندی است که در دل تمام انسان ها قرار داده است تا انسان ها باهم رابطه خوبی داشته باشند، شما در مقابل تمام اتفاقات زندگی مسئول هستید و هر اتفاقی که رخ می دهد باید به خود بگویید چه اتفاق یا نگرشی یا باوری در من وجود داشته است که الان در این موقعیت قرار گرفته ام، با خود رو راست باشید و ببینید در طول روز یا هفته به چه چیزی بیشتر فکر کرده اید؟ چه چیزهایی در مقابل چشمان شما بیشتر متجلی شده است؟

اکنون به خودبگویید که این اتفاق با توجه به باور های من شکل گرفته و اگر در هر موقعیت یا شرایط بدی قرار میگیرید سعی کنید بهترین خود باشید، به خود بگویید من با فکرم و باور هایم از این موقعیت بهترین استفاده را میکنم و این مشکل راهی است که به زندگی بهتری دست پیدا کنم.

در اینجا لازم است که شما با هر انسانی یا هر مشکلی رو به رو شده اید قلم بخش یا عفو بکشید و خود را آزاد کنید، شاید برای بعضی ها این کار خیلی سخت باشد و نشدنی، اما من شما را با یک مثال بیشتر روشن تر میکنم، شما و من بارها دیده ایم که مادر و پدری که از حکم قصاص قاتل فرزند خود گذشت کرده و او را مورد عفو قرار داده اند، کافی است که شما در آن زمان از آنها سوال بپرسید که الان چه حسی دارید؟ قطعا آنها به شما پاسخ خواهند داد که در کمال آرامش و تخلیه شدن کینه، اشک بر چشمانشان نقش بسته و در ادامه زندگی با خیال آسوده به زندگی ادامه خواهند داد.

باید به شما بگوییم تمام کسانی را که به شما ظلم کرده اند ببخشید و مورد عفو قرار دهید و به این باور برسید که قاضی ما الله است و او در زمان مناسب به همه چی رسیدگی می کند. در تمام این دنیا فقط به این فکر کنید که چطور باورهای مناسبی داشته باشم و باید همه را مورد بخشش قرار دهید

در ادامه با ما همراه باشید.

شاد و پیروز و موفق در پناه نیروی باطن(الله) باشید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید