باور تاثیر ثروت در زندگی

باور مهم تاثیر ثروت در زندگی

شاید خیلی ازما انسان ها به این موضوع زیاد دقت نکرده باشیم که در زندگی ثروت چقدر می تواند برای ما تاثیرگذار باشد، به طور ساده بگویم که ثروت یکی از مهمترین پارامترهایی هست که می توان نام برد که در زندگی ما انسان ها نقش ویژه ای دارد.

اما این ثروت یا همان پول به چه صورت است و به چه صورت باید در زندگی از آن استفاده کرد؟

آیا همه تمرکز ما باید روی  این معقوله( پول) باشد و بقیه زندگی را بیخیال شویم؟

ثروت مهمتر است یا بقیه جوانب زندگی؟

و سوالتی از این قبیل…

اما خب همه مامی دانیم که اگر پول به اندازه معین و کافی برای زندگی خود نداشته باشیم به احتمال زیاد به چالش هایی برخورد می کنیم که آن چالش ها می تواند زندگی مارا بسیار مختل سازد، پس یک نگاه واقع بینانه به این موضوع می اندازیم و همه باید در جهت رشد خود برای ثروتمندشدن هم تلاش کنیم، ولی این مقاله که شما در حال خواندن آن هستید بیشتر رویه تاثیرگذاری خود پول برزندگی انسان  و نحوه برخورد با زندگی هست که ما باید قبل از ثروتمندشدن به آن بپردازیم تا اینکه زمانی به  ثروت رسیدیم خود را یک فردی قوی و محکم و همچنین استوار برای اداره زندگی خود ببینیم.

اکثر ما انسان ها در برخورد با پول چندنگرش داریم که مهترین آنها را در اینجا برای شما بازگو می کنم:

1- من پولدار شوم بعد به یک انسان خوب برای همسرم، فرزندانم باشم !

این نگرش اکثر انسان ها هست که همین الان در آستانه سال 1400 قرار گرفته ایم، دلیلش واضح است چون تکنولوژی بسیار گسترده شده است  و نوع نگاه انسان ها با هم متفاوت است، کافی است که هر شخصی نگاهی عمیق به فضای مجازی داشته باشد، متوجه خواهد شد که اکثر انسان ها به دنبال قدرت نمایی از دارایی و حتی ماشین و لباس خود هستند، همین مسئله باعث این شده است که انسان ها حریص تر شوند و بگویند من هم باید ثروتمند شوم، البته ثروتمند شدن بسیار مبارک است اما وقتی بخواهید با طمع و آز کاری را شروع کنید خود را فقط اذیت می کنید چون دوست داشتن آن کار در وجود شما نیست.

اکنون شما فرض کنید که تمام تلاش خود را کرده اید و ثروتمند شده اید، الان باید در ذهن خود تصور کنیدکه الان من چندساله شده ام؟

آیا سن من به حدی است که از محیط اطراف خودم لذت ببرم؟

چندسال طول کشیده است که من به ثروت برسم؟

می بینید که حداقل سه سال شاید بیشتر هم نیاز باشد تا شما به یک انسان ثروتمند تبدیل شوید، البته با تلاش مداوم، اما خانواده خود را چقدر با خود همراه کرده اید، عشق به همسر را تا چد برای خود زیبا کرده اید یا فرزندتان چقدر از بودن با شما لذت برده است؟

تمام این مسائل واقعا بسیار عمیق و مهم هستند و این ماهستیم که باید با زندگی کاملا همسو باشیم و نه اینکه  فقط به دنبال یک مورد که آن هم پول باشد برویم. پس همه چیز را با هم به جلو میبریم، یعنی عشق به خانواده همراه با موفقیت.

2- من باید اول یک شرکت داشته باشم و چندین نفر را به استخدام خود در بیاورم و بعداز آن می توانم به تفریح و آرامش و رسیدن به جسم خود برسم!

کسی از موفقیت کسی ناراحت نمی شود و اگر همچین کسی پیدا شود که از پیشرفت دیگران ناراحت شود واقعا باید بشتر روی خود کار کند چون خلاف قوانین هستی است، حال اگر کسی فکر می کند که حتما باید اول شرکت داشته باشد و بعد  به زندگی روزمره اش برسد یا به تفریح و سلامتی خود واقعا در اشتباه است، یکی از کارآفرینان برتر کشور صحبت بسیار زیبایی کرد و گفت که من زمانی آرزوی داشتن یک ماشین خوب را داشته ام و اکنون که به آن رسیده ام دوست دارم که با پای پیاده راه بروم!

دلیل و صحبت بسیار قشنگی داشتند و گفتندکه من آنقدر در کار خودد غوطه ور شدم که تمام خوشی ها و تفریح ها راکنار زدم و زمانی که به ماشین رسیدم دیدم که آن علاقه از بین رفته است و پیاده را بروم بهتر است چون برای سلامتی من هم بسیار مفید است.

پس همیشه بجای فکر به اینکه اول کارخانه یا شرکت و حتی کارمند داشته باشم از همین زمان حال  که می تواند برای تو بسیار شیرین باشد استفاده کن که هر لحظه زندگی بسیار زیباست.

3- من باید هرروز تا جایی که می توانم کار کنم حتی اگر بیهوش شوم تا به درامدخوب برسم و بعد از آن می توانم زندگی راحتی داشته باشم!

در اینجا باید به شما تبریک بگویم که به دنبال موفقیت خود هستید و واقعا بسیار عالی است اما همراه این تلاش و پشتکاری که از خود نشان داده اید به موارد دیگری از خود هم بنگرید، مثلا همه چیز در این نیست که شما فقط به بیزنس خود بنگرید و تمام لحظه های خود را به سمت ثروت ببرید، شما اگر بدنی مناسب و سالم داشته باشید خیلی بهتر از این است که یک جایگاه داشته باشید که همراه باپول باشد.

تلاش برای هرکاری مهم و ضروری است اما این تلاش باید هوشمندانه باشد که هم زندگی خوبی داشته باشیم و هم یک بیزنس و فعالیت موثر، اما اگر فقط یک موضوع که آن هم ثروت یا موفقیت باشد را در نظر بگیریم شاید جالب نباشد و فقط به بدن خود آسیب برسانیم.

4- هنر در پولدارشدن است نه اینکه به این پولی که الان دارم بسنده کنم، بهشت من پول است نه هیچ چیز دیگه!!

بهشت شما اگر پول است می توانید بهشت خود را نیز گسترش دهید یعنی یک زندگی بسیار شاد، تفریح، آرامش، دیدن بزرگان در مجالس و عالی زندگی کردن، پول مهم است اما نه به هرقیمتی که بخواهیم مدام در جستجوی پول یا ثروت باشیم، از همه مهمتر این است که ما با همین پولی هم که داریم می توانیم عالی زندگی کنیم و به همدیگر عشق بورزیم.

اما انسان هایی که طمع می ورزند همیشه دوست دارندکه پول یا ثروت بیشتری به دست بیاورند و از همه موارددیگر غافل می شونددر صورتیکه همه انسان ها این خصوصیت را دارند که اگر به هر مبلغی هم برسند باز هم می خواهند که پول بیشتری کسب کنند و این تا پایان عمر ادامه دارد اما این خودما هستیم که می توانیم مدیریت کنیم و زندگی را همراه با موفقیت و ثروت خوبی داشته باشیم.

در پناه خدا باشید.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید