باور در روابط

روابط خود را با باورها زیباتر کنیم

باور در روابط

انسان همیشه در پی معنا بوده و برای زندگی خود اهدافی قرار داده، جالب اینجاست که همه انسان ها برای خود هدفی دارند وحتی انسان هایی که دارای زندگی ثابت و یکسانی هستند و به اهداف بالاتری نرسیده اند، واضح تر بگویم که انسان هروز که از خواب بیدار می شود دارای یک هدف مشخص است، گاه می تواند کار روزمره یا انجام کارهایی باشد که زندگی خود را جلوتر ببرد، اما بنا به کوچک بودن هدف خود نسبت به سایر انسان ها در زندگی ثابت می ماند.

اما نکته حائز اهمیت این است که ما انسان ها برای رسیدن به زندگی قشنگتر و زیباتر دارای یک مسیر هستیم، مسیری که پراز چالش، سختی، و موانعی که ممکن است ما انسان ها را از جلو رفتن باز دارد.

نکته مهمی که ما انسان ها باید یادبگیریم تا در مسیر موفقیت راحتر باشیم این است که:

روابط ما در زندگی نسبت به همکاران چگونه است؟

نوع نگرش و فکر ما نسبت به دوستان چگونه است؟

آیا با دیگران رفتار خوبی داریم؟

آیا همه چیز را برای خود می خواهیم یا دیگران را نیز در کار و پیشرفت سهیم میدانیم؟

خوب با توجه به مطالب گفته شده شاید برای شما در مرحله اول بسیار ساده باشد و بگوئید که خوب ما این کارها را انجام  میدهیم و تاثیر و رابطه باور در روابط چگونه است؟مگر ممکن است با این موارد گفته شده، باور می تواند در روابط تاثیر داشته باشد؟

نکاتی را برای باور و تاثیر گذاری آن در روابط اینجا بیان میکنیم

باور در روابط

اولین نکته مهم برای تاثیر گذاری در روابط خویشتن دوستی است، اول باید خودمان را دوست بداریم و زمانیکه خودمان را دوست داریم باعث می شود نسبت به دیگران بدبین نباشیم و دنیا را جای قشنگتری برای زندگی ببینیم.

اکنون با خویشتن دوستی وارد مرحله ای میشویم که باید دیگران را طوری ببینیم و باور کنیم که نکات مثبتی را در اخلاق، رفتار، شخصیت و … در آنها ببینیم.

شما اگر با فردی دوست هستید، و کاری که او انجام می دهد یا تصمیاتی که برای زندگی خود می گیرد و باب میل شما نیست و یا کسی از او غیبت کرده، نباید تمام  باور خود را به باورهای محدود کننده خود که به دوستتان هم انتقال می دهید نسبت دهید و بجای باور منفی نسبت به دوست خود، کافی است که نکات مثبتی را که او هم دارد در نظر بگیرید تا مغز شما نسبت به مسئله واکنش منفی نشان ندهد، همیشه وقتی به دوستتان فکر میکنید سعی کنید به خودتان بگویید که دوست من انسانی مثبت، خوش اخلاق، خوش رفتار، اجتماعی است که در این صورت سیستم باور مغزی شما پاسخ مثبتی به شما می دهد، و در این صورت زمانی که خطایی از اوسر زده با توجه به معیار هایی که با باورهای خود ساخته اید می توانید او را سرزنش نکنید و بلکه با راهنمایی و مهربانی خطای دوست خود را به او بگویید، اما زمانی که شما نسبت به دوستتان باور های خوبی نساخته اید شما هم جزو انسان هایی می شوید که از او انتقاد میکنید و روابط شما به مشکل می خورد که باعث می شود بجای بذر گذشت و مهربانی بذر نفرت در ذهن بکارید.

چگونه باور را در روابط به کار ببریم

باور در زندگی انسان ها نقش بسیار مهمی دارد، اگر شما از دوستی های گذشته خود ناراضی هستید و نسبت به انسان ها بد گمان شده اید کافی است که شما از این به بعد با توجه به ارزش گذاری، خوبی و مهربانی انسان ها برای خود باورهای قشنگی بسازید و هروز با خود موارد زیر را تکرار کنید.

هر کسی در سر راه من قرار میگیرد  انسانی عالی و با نشاط  است که در رشد و پیشرفت من تاثیر گذار خواهد بود.

تمام کسانی که در سر راه من قرار میگیرند برای برداشتن موانعی است که در سر راه من قرار گرفته و من تمامی انسان ها را دوست دارم.

هر انسانی که با من دوست می شود همانند آیینه ای است که رهنمود نقطه ضعف های من در زندگی می باشد و من خود را با او  کامل میکنم.

من با دوستان خوبی ارتباط میگیرم و همیشه انسان ها با دوستان خوب که تشکیل یک گروه را می دهند به موفقیت های زیادی می رسند، از این رو دوستان و انسان های موفقی با من دوست می شوند.

نکته آخر: همیشه برای تمام باور ها یک نکته و قانون طلایی وجود دارد که باید هر آنچه افکار مثبت یا موارد بالا را در ذهن دارید و با خود تکرار میکنید باید همیشه تکرار شود تا تبدیل  به یک عادت شود و همه چیز و همه انسان ها را به صورت زیبا ببینید، که خواهید دید انسان هایی که در اطراف خود مشاهده میکنید و دوست می شوید با نگرش و خصوصیات شما همسو خواهند بود.

با ما همراه باشید.

شاد و پیروز و موفق باشید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید