باور مقدمه کارهاست

 

چرا باور

 

ما همه در دنیای باور زندگی می کنیم، در واقع هر آنچه را که به آن فکر می کنیم و یا تمرکز می کنیم تبدیل به آن چیزی می شود که ما در ذهن داریم، اگر برای بار اول باشد که این موضوع را می خوانید شاید مغز شما این سنگال را به شما بفرسد که مگر می شود به هرچیزی فکر کنیم  و آن را به دست بیاوریم!

من در اینجا به شما می گویم که بله حتمی است و باید به این باور برسید که هر آن چیزی که در مسیر تفکر ما قرار می گیرد دارای یک انرژی است و زمانی که تمرکز خود را بروی آن بیشتر می کنیم آن را دست یافتنی تر می کنیم، اما یک دلیل مستند تر باید به شما بگویم و آن این است که شما زمانی به یک خواسته یا هدف فکر می کنید یک کار متافیزیکی انجام می دهید، یعنی درک و باور شما کاملا درست است و احساس رسیدن به آن را در خود می بینید، اما نکته مهمتر از همه اینها این هست که شما برای همان هدفی که درنظر گرفتید اقدامکی انجام بدهید.

دقت کردید که با چه چیزی عملگرایی را برای شما شرح دادم؟

اقدامک یعنی یک کار یا عمل کوچک برای آنچه که در ذهن دارید، آن عمل کوچیک آرام آرام به عمل متوسط و بزرگ تبدیل می شود و در این جا برگ برنده ای را در زندگی و مسیر اهدافتان به دست آورده اید. پس شاد باشید چون شما دریافتید که چطور می شودکه یک باور درست و عمل خوبی داشته باشیم.

موفقیت با باورها

اکثر انسان ها به دنبال یک موفقیت هستند، یک موفقیتی که به قول عامیانه ره صدساله را یک شبه بروند اما اول باید این مراحل طی کنیم، یعنی خودباوری را در خود ایجاد کنیم و به این موضوع پی ببریم که باور باید همراه عمل باشد.

یک جمله بسیار زیبا وجود دارد و آن اینست که تنها راز موفقیت هیچ رازی نیست، یعنی شما فقط پیش بروید و به تمام مسیر به دید عالی و مثبت بنگرید، همه جاده را ببینید اما به حاشیه یا عقب جاده نگاه نکنید و فقط تمرکزتان به مسیر موفقیت خودتان باشد.

اگر باورهای اشتباهی داشته باشید مطمئن باشید که شما در گروه کسانی قرار می گیرید که فقط به حاشیه های مسیر فکر می کنند یعنی دوست دارند اکثر چیزها را مقصر می دانند و فقط خودشان هستندکه همه کردار و رفتارشان عالی است، درواقع افراد منفی عامل مهمی برای این هستند که شما درجا بزنید، و فقط هرچه جلو بروید اتفاق خوبی برای شما پیش نیاید.

چند نشانه از افراد منفی با باورهای اشتباه

بیخیال کارت باش، خودت را خسته نکن

این طرز فکر همانند شاه کلید است اما دره های بهشت را برای شما باز نمی کند بلکه درهایی را برای شما باز می کندکه پراز ناامیدی و یاس و ابهام و خستگی، کم آوردن، لجاجت باخود، اعتماد به نفس پایین، عزت نفس پایین، غیبت، مقصر دانستن بقیه و … هستند.

انسان خردمند از این گونه افراد کاملا فاصله می گیرد تا برای خود و رسالتی که در پیش دارد در مسیر صاف و بدون ابهامی جلو برود، و گرنه این مورد شما را به درون گرداب ها و دیگر مواردی که زندگی شما را به عقب می کشاند هدایت می کند.

تو خلاق نیستی

تا حالا چقدر به این موضوع فکر کرده ای؟

کسی به شما این حرف یا باور اشتباه را گفته است؟

بهتر است بگویم که آیا همه انسان ها از بدو تولد خلاق بوده اند؟ قطعا نه، پس چرا بعضی ها وقتی این حرف را می شنوند و یک باور اشتباه است سریع خود را می بازند و می گویند آره فلانی راست می گوید و من خلاق نیستم، در صورتی که این موضوع اشتباه است و ما انسان ها با تمرین و تکرار به تمام کارهایی که دلمان می خواهد می توانیم برسیم و خود را جزء برترین انسان ها ببینیم.

دیر شروع کرده ای و کسی حرف تو را قبول نمی کند

همین اول کار باید بگویم این باور وحشتناک اشتباه است، مگر می شود برای شروع هر کاری دیر باشد! چه بسا بسیاری بوده اند از سنین بالا شروع کرده اند و به جایگاه های فوق العاده ای رسیده اند، درواقع در اینجا می شود گفت که ما برای هر کاری فقط محتاج شروع هستیم، زمانی که شروع می کنیم مسیر خود را به ما نشان می دهد که از قوانین این جهان هستی است، اگر باور خود را درست کنید و به این باور برسید که من هم در زمره افراد موفق قرار می گیرم قطعا  شما برترین خواهید بود و زمان شما را به یک فرد معتبر و عالی تبدیل می کند و بلکه موقعیت هایی را به شما نشان می دهد که خودشما متعجب می شوید،

از طرفی باید بگویم که این کره خاکی پر از نعمت های الهی است و اگر کسی به یک موفقیت می رسد باز هم موفقیت های  بیشماری وجود دارد که ما بخواهیم به آن برسیم، یا کسی ثروتمند می شود دیگران هم می توانند به آن ثروت برسد و هر کسی ثروتمند می شود باعث رشد این کشورش می شود و حتی کمک می کند که دنیا زیباتر باشد.

ارزش خستگی ندارد که موفق شوی

چرا ارزش ندارد؟

کسی این حرف را می زند مطئن باشید که همین اکنون در یک جای نشسته و روی مبل دراز کشیده و گوشی خود را باز کرده و فقط در صفحات مجازی یا خبرهای دیگر به دنبال حاشیه ها می گرددو همیشه راحت طلبی را به موفقیت ترجیح می دهد، چون فقط می گوید همینی که هستم بهتر از هر چیز دیگر است و حوصله کاری رو ندارم.

اما کسی که عاشق موفقیت است همیشه به دنبال موفقیت و ثروت پاک و طیبه است که زندگی خود را سروسامان بدهدو بگوید باید تبدیل به کسی شوم که هم خودم و هم خانواده ام و هم مردم سرزمینم به آرامش برسند و من یک تاثیر مثبت در زندگی برای آنها داشته باشم. پس تصمیم قاطعانه ای را میگرد و هر نوع سدی را از جلو خود بر میدارد و روبه جلو جرکت می کند تا تمام خواسته های خود را به دست آورد.

 

در پناه پروردگار باشید

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید