رابطه مقاومت با باورها

مقدمه ای بر باورها

باورها در هر زندگی جاری هستند و هر کسی اگر با این جمله مخالف باشد قطعا به اشتباه بزرگی رسیده است، تمام کارها و منش هایی که در زندگی داریم از باورها حاصل می شود.باورها کاری به سن، جنسیت، فرهنگ یا آداب و رسوم  ندارد فقط در پی این است که ذهنیت هر انسانی آنچه را که بیشتر از همه به آن فکر کرده است در زندگی خود جلوه دهد، یعنی اگر هر انسانی به بدی ها یا ظلم ها فکر می کند و آن ها را رد ذهن تکرار می کند به باوری خواهد رسید که بدی در این جهان زیاد است و  در این مسیر شرایطی و احساساتی را که ناشی از خوب نبودن دیگران که همراه او خواهند آمد را تجربه خواهد کرد.

همانطور که می دانید باور یعنی هر آنچه  که در ذهن خود نقش بسته اید و این باور طوری بوده است که از والدین یا دوستان و محیط جامعه گرفته اید، در واقع هر اتفاق یا صحبتی که در زندگی و فکر شما تکرار شده باشد باوری در شما ایجاد می کند که در مسیر آن زندگی خود را پیش می برید.

مقاومت و باورها

اما در ادامه می خواهیم یک مطلب را مورد بررسی قرار دهیم که ارتباط مستقیمی با باورها دارد و آن مقاومت است، در واقع مقاومت اولین و مهمترین عامل انسانی است که اگر بخواهد کاری را انجام دهد مانع از انجام دادن آن می شود، اکنون این سوال پیش می آید که چطور می شود که مقاومت خود را کم کنیم و در جهت رشد خود، آن را شکست دهیم.

خوب کافی  است که اول بدانید تمام انسان ها از عادت بد مقاومت بهره مند هستند و اکثر  انسان ها ی موفق در هر زمینه ای که کار می کنند بارها گفته اند اگر بخواهیم بیزنس جدیدی را استارت بزنیم اولین چیزی که به ذهنمان می آید که همانند ندای منفی درون است به ما میگوید تو موفق نمی شو ی و همین جا بمان.  مقاومت بجای موفقیت در آن بیزنس فقط کاری میکند که جلو نروید ،اما خودمقاومت یک دست راست دیگری هم دارد که از آن به نام ترس یاد می شود، در واقع ترس همیشه مقاومت را بوجود می آورد و آنقدر در شما شک و شبهه راه می اندازد که نمی گذارد کارخود را انجام دهید.

چطور مقاومت را از بین ببریم

کارکردن روی باور خود

اما برای اینکه ما با مقاومت مشکلی نداشته باشیم و او را شکست دهیم اول باید روی خودمان کار کنیم یعنی اگر باور اشتباهی نسبت به مسیر زندگی خود داشته باشیم باید با تمام وجود و عشق واقعی به مسیر خود ایمان داشته باشیم و این باور را در ذهن داشته باشیم که با داشتن یک باور درست برای مسیر زندگی خود تمام موانع را از بین می بریم.

اگر شما در زندگی در محیطی بزرگ شده اید که باورهای بازدارنده ای در ذهن شما گذاشته اند باید به خود بیاییدو خود را اصلاح کنید چون با داشتن باورهای ضعیف، اگر بخواهید کاری را شروع کنید مقاومت شما تشدید خواهد شد، در واقع دشمن خود را که مقاومت است و نمی گذارد جلو بروید قوی کرده اید.

برای اینکه باورهای خود را قوی کنید تمام آنچه که باید یک انسان که اشرف مخلوقات است را باید در زندگی خود پیاده سازی کند، مثلا برای اینکه از سلامتی بهره مند باشید و از رفتن به دکتر یا بیمارستان به دور باشید بجای تمرکز بر روی تمام بیماری ها به زیبا بودن زندگی خود فکر کنید، همیشه بعداز اینکه کارتان را انجام دادید یا آخر هفته برای خود به پیک نیک بروید و از سرسبزی های این دنیای زیبا استفاده کنید. یا اگر خواهان یک زندگی موفق هستید بجای اینکه با انسان هایی بگردید که از خودتان از نظر باور صحیح پایین تر هستند و در زندگی به جایی نرسیده اند رابطه نداشته باشید و بجای آن با انسان های موفق وشاد رفتار کنید و این را بدانید هر آنچه را که شما بیشتر به آن فکر کنید شما بیشتر به سمت آن کشیده خواهید شد و همچنین آن را به دست خواهید آورد.

صحبتی با باور درست با خود

از این رو همیشه به خود بگویید که چقدر ارزشمند هستید، تمام هستی و مردم را دوست د اشته باشید و برای دیگران مهربان باشید ، بجای کینه توزی عشق را پیاده سازی کنید و بجای کارهای بیهوده و رفتن به سمت شیطان، خداوند را به یاد بیاورید که در همه لحظات زندگی باشماست. وقتی اینطور رفتار  میکنید عاشق خودتان می شوید،احساس راحتی می کنید، ترس دیگر در بطن شما وجود ندارد و شما اگر بخواهید هر کاری را انجام دهید اصلا مقاومتی در کار نخواهد بود یا اگر مقاومتی در کار باشد آن مقاومت نمی تواند مانعی باشد که شما نتوانید به ادامه مسیر ادامه دهید.

پس در هر کجا که باشیم باید از زندگی لذت ببریم و تمام هستی را دوست داشته باشیم و به خود بگوییم ما بهترین و ارزشمندترین انسان ها در این جهان هستی هستیم.

نکته جالب تری وجود دارد که ما باید به همه چیز هم راستا باشیم یعنی اگر طالب خوبی و یا جایگاهی هستیم باید تمام فکر و احساس خوبمان را برای آن به کار بگیریم و  از طمع کار بودن یا به اجبار یا زور چیزی را تصاحب شدن به دور باشیم و بدانیم اگر در مسیر صحیح زندگیمان قرار بگیریم امکانات و شرایطی را تجربه خواهیم کرد که به ما کمک می کنندکه راحتر به آنچه در ذهن داریم برسیم پس باور خود را طوری به نگرش صحیح و خوب جلو ببریم که به خود بگوییم برای هرکاری آماده ام و اگر مقاومتی هم در کار باشد بصورت لحظه ای است و فقط کافی است که برای شروع کردن یک اقدام انجام دهم و بعد از آن خودم در مسیر درست قرار می گیرم که در آن صورت تمام کائنات دست به دست هم می دهند تا من هرچیزی را که مترصد آن هستم به دست بیاورم. بجای بد بینی بذر خوشبینی را در باور خود قرار دهید و همه را دوست داشته باشید و خود را به پروردگار که مهربانترین مهربانان است وصل کنید.

در ادامه با ما همراه باشید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید