شادباشیم

 

 

رفتار های ما برای رسیدن به خواسته ها

زندگی همانند یک بازی است و هر روز به جلو می رود، ما انسان ها دوست داریم که همیشه زندگی دنده عقبی هم  داشت که بشود خیلی چیزها را جبران کرد اما متاسفانه همچین چیزی وجود ندارد، پس باید ما انسان ها در هر لحظه با هم مهربان و خوش رفتار باشیم. جالب است که انسان ها برای اینکه به اون چیزی که می خواهند برسند به هر کاری دست می زنند و حتی با چندین نفر هم ممکن است رفتار مناسبی نداشته باشند تا به آن نیاز برسند. اما واقعا کمی تامل کنیم می بینیم که هیچ چیز بهتر از این نیست که با دیگران در صلح و آرامش باشیم، پس به خود بقبولانیم که آرامش و شادی در زندگی یک اصل بسیار مهم است و اگر خواسته یا نیازی داریم می توان خیلی راحت به آن رسید و فقط نیاز به تلاش مستمر است نه اینکه دیگران را بخواهیم اذیت کنیم تا به موفقیت خود برسیم.

اکنون باید از خود بپرسیم که در زندگی خود شاد و خوشحال هستم؟

آیا تا حالا طوری زندگی کرده ام که کسی را نرنجانده باشم؟

در زندگی باید چه کنم که شاد باشم و دیگران را اذیت نکنم؟

درواقع هر موقع از خود سوال بپرسیم جواب های روشن تری نصیب ما می شود، و نییجه مهم این می شودکه ما خودمان می توانیم طوری زندگی کنیم که شاد باشیم و هرگز غم نخوریم.

از خود سوال بپرسید

درواقع منظور ما این است که بیشتر در مواقعی که ناراحت هستید از خود سوال بپرسید که چرا این ناراحتی به سمت من آمده است، با همین سوال پرسیدن بخشی از جواب خود را می گیریم و به این موضوع می رسیم که واقعا این ناراحتی پیش آمده چیز جزئی است و قابل حل است اما خیلی ها زمانی که مسئله ای برایشان پیش آمده است سریع هیزم آتش ناراحتی خود را زیاد می کنند که باعث می شود بیشتر ناراحت شوند و حتی کاری می کنندکه مغز فرمان بدهد برای اینکه حق خود را بگیرند باید حتما با شخص مقابل یک دعوای فیزیکی راه بیندازید.

اما امتحان کنید که شما هم اکنون یک مسئله دارید و ذهن شما را مشغول کرده است و بجای هیچ چیز دیگری این سوال را از خود بپرسید، چه چیزی باعث این موضوع شد؟ مطمئن باشید جواب خود را می دهید و باعث می شود که آرامتر شوید، اما کسانی که اینطور نیستند کافی است که مشکل کوچکی در زندگی برایشان به وجود بیاید سریع می گویند باید حق خودم را از فلانی بگیرم و گرنه آرام تر نمی شوم اما واقعا در مسیر اشتباهی قدم می گذارند.

احساسات منفی را از خود دور کنید

بارها پیش آمده است که من به دیگران گفته ام که باید در روابط خود بسیار هوشمندانه عمل کنید، یعنی اینکه اگر انسان هایی هستندکه باورهای اشتباهی دارند و ورودی های منفی را به شما وارد می کنند باید مواظب خود باشید و گرنه شما تمام احساسات منفی را در زندگی خود دعوت می کنید.

درواقع اتفاقات بد و احساسات بد که وارد زندگی شما شوند دارای ویژگی های کاملا بدی هستند که باید مواظب آنها بود، برای توضیح بیشتر به این مثال توجه کنید:

در زمان تحصیلات دبیرستان من و دوستم ارتباط خوبی باهم داشتیم و یک روزی یکی از دوستان دیگرمان برای اینکه رابطه ما را بهم بزند بایک دروغ که دوستت فلان حرف را به تو زده است و پیش بچه های دیگر تورا خراب کرده است توانست رابطه دوستی مارا بهم بزند، خوب آن موقع ها خیلی سن پایینی داشتیم ولی باید هردوی ما از خود سوال می پرسیدیم که آن دوست که بین ما صحبت کرده اصلا درست گفته است یا خیر، یا از خودمان سوال می کردیم که همچین موضوعی می تواند دوست من انجام داده باشد!!

خوب ما هم تا مدتی با هم صحبت نکردیم و بعد متوجه شدیم که آن شخص اصلا این حرفش درست نبوده و فقط خواسته ما از همدیگر جدا شویم، در ادامه ما باهم دوباره رابطه خوبی داشتیم و یک کار مهم انجام دادیم این بود که دیگر با آن شخص ارتباط برقرار نکردیم، چون تمام  شخصیتش منفی بود.

با افراد شاد ارتباط بگیرید

این مورد بسیار مهم است، همانطور که می دانید برای اینکه به ثروت برسید باید با افرادی که ثروتمند هستند ارتباط داشته باشید، و حالا اگر می خواهید که شاد باشید باید با افرادی که واقعا شاد هستند ارتباط بگیرید، شاید الان سوالی برای شما پیش بیاید که مگر انسان شاد هم پیدا می شود؟

بله پیدا می شود همانطور که انسان های عبوس داریم انسان های شاد و بشاش هم داریم که دارای یک روحیه عالی هستند و هرچقدر با آنها باشید و ارتباط موثرتری  داشته باشید نوع شادی آنها با شما تقسیم می شود، من انسان هایی را می شناسم که واقعا از نظر مالی شاید ضعیف باشند اما هیچ وقت ناله نمی کنند و هروقت کنار آنها بروید شما شادخواهید بود و این یک نعمت است، درواقع شادی به نظر من یک نعمت بزرگ پروردگار است که همه ما انسان ها می توانیم از آن استفاده کنیم و یک جمله طلایی و جود دارد و آن این است که اگر هر مشکلی برایت پیش آمد سریع به خودت بگو چطور می توانم یک فکر جای آن بگذارم تا شاد باشم، شما هم بی شک می توانید و فقط نیاز به تمرین دارد.

به ظاهر بخندید

بله تعجب نکنید شما اگر جزء آن دسته از انسان هایی  هستید که شاد نیستید باید با خودتان کار کنید یعنی همین تمرینی که گفتم به ظاهر بخندید، اگر برای هر اتفاق شیرینی که با آن مواجه می شوید و حس شاد بودن ندارید باید به ظاهر هم شده که بخندید، شاید برای بار اول کمی سخت باشد و بگویید که بی فایده است اما واقعا نتیجه بخش است، چون بعد از چندبار انجام دادن آن، مغز شما این کار را به بک عادت تبدیل می کند و آرام آرام شما به خاطر هر مسئله ای می خندید و تبدیل به یک انسان شاد می شوید، اما برخی ها هستند که با هر اتفاق شادی دوست ندارند که حتی یک لبخند بزنند و نتیجه ای که می گیرندکاملا برعکس است و هر کسی حاضر نمی شودکه با آنها نشست و برخاست کند و بیشتر موقع ها تنها هستند.

شماچه روشی را برای شادتر بودن توصیه می کنید؟ممنون میشم نظر زیباتونو بنویسید.

در ادامه با ما همراه باشید.

در پناه خداوند باشید.

راشدابراهیمی.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید