قدرت باور

 گذری بر زندگی ما انسان ها

ما در دنیایی زندگی می کنیم که اتفاقات زیادی را تجربه می کنیم، مشکلاتی از قبیل بی پولی، فقر، مریضی و یا حتی از دست دادن عشق، درواقع این ما هستیم که مشکلات را انتخاب می کنیم ، که در حین زندگی این اتفاقات برای ما رقم می خورد اما تا حالا شده از خودمان بپرسیم که این مشکلات ناشی از چه چیزی هستند؟

شاید باورتان نشود اما اولین مورد این است که ما اتفاقات خود را در ذهن تصویر سازی می کنیم، بارها کسانی بوده اند که گفته اند الان که به این مریضی دچار شده اند بخاطر این موضوع بوده است که قبلا به آن خیلی فکر کرده اند و اکنون به این مسئله دچار شده اند، البته جای تعجب داشتن ندارد چون تمام اتفاقات حاصل فکر ما است و بصورتیکه این ذهن ما آنقدر قدرتمند است که می تواند هرچیزی را تحلیل کند و آن را در فضای بیرونی یا فیزیکی ما بوجود آورد.

تجربه بزرگان

بزرگانی همچون تسلا توانسته اند که با استفاده از همین ذهن که می توان گفت ذهن خلاق است به دستاوردهای مهم خود رسیده است و برق متناوب شهری را اختراع کرد و تا ابد در ذهن تمام مهندسان و مخترعان هر کشور اسمش باقی می ماند.

در این دنیای کنونی خیلی ها نمی خواهند مثل نیکولا تسلا باشند و فقط می خواهند تمام فکر خود را به کارها یا اتفاقات اطراف خود منعطف کنند و بخاطر همین است که دسته ای از مشکلات خود را بوجود می آورند، اما این ما هستیم که می توانیم خود را به بهترین نوع ممکن ارتقا بدهیم یعنی اینکه به جای فکر کردن به ناخواسته ها به خواسته ها فکر کنیم که خود همین موضوع یعنی چطور باور زیبایی برای خود بسازیم.

 

قدرت ذهن وباور

ذهن شاهکار خداوند است و هر چه را در آن بکاری همان را برای ما پرورش می دهد و خروجی آن نیز همان دیدگاه ما است.

یعنی اگر الان از خود ناراضی باشیم  و از همه گله مند باشیم اوضاع مناسبی را به خود به ارمغان نمی آوریم چون به ذهن خود دستور می دهیم که این اتفاق را در خود ذخیره کن و تمام افکارمان مشوش می شود و کاری می کند که ما همیشه در حالت تعادل نباشیم و اتفاقات بدی را تجربه کنیم.

باور ها سیستم پیچیده ای نیستند، درواقع باور یعنی ایمان قلبی به چیزی داشتن تا آن را به دست آوری، اما همین باور از ذهن ما شکل می گیرد و نوع نگرش ما به دنیای کنونی، پس اگر بخواهیم روی باورهای خود کار کنیم باید اول به خودمان تمام اتفاقات خوب را در ذهن شکل دهیم و اگر این اتفاق بیفتد این مراحل برای ما شکل می گیرد.

افکار ما تبدیل به کلام  و کلام ما تبدیل به باور ما  و باور ما تبدیل به اقدام و اقدام ما تبدیل به عادت ما تبدیل می شود.

پس هرموقع خواستیم راجب ذهن و باورها بدانیم باید این فرمول جادویی را یاد بگیریم و به یاد داشته باشیم تا همیشه از افکار درست استفاده کنیم و به خوبی ها و زندگی زیبا برسیم.

 

پرورش ذهن

در ادامه برویم به سراغ اینکه چطور ذهن خود را پرورش دهیم تا دارای افکار مثبت باشیم و خود را تقویت کنیم تا به مراحل بالایی از زندگی خود برسیم:

1- به اطراف خود نگاه کنیم و ببینیم که محیط ما با چه کسانی احاطه شده است.

مهمترین موضوع می تواند  همین باشد که ما در طول روز با چه افرادی سروکار داریم، اگر ما با فردی در ارتباط باشیم که از ذهن ویران شده ای برخوردار است بی شک می تواند روی ما تاثیر بی نهایت مخربی بگذارد و اگر حتی خودما انسانی مثبت گرا باشیم بازهم چون در برخورد با این افراد هستیم، تحت تاثیر این موضوع قرار می گیریم و ذهن خود را به دست او می دهیم. پس بهتر است که اطراف خود را پالایش کنیم و اگر محیط نامناسبی داریم خود را از آنجا نجات دهیم.

2- ذهن هوشمند خودمان

ذهن ما همانطور که گفته شد یکی از شاهکارهای خداوند است که در روز می تواند بین 50 تا 65 فکر را در خود جای دهد، پس بهتر است که به این ذهن بسیار هوشمند دقت کافی داشته باشیم و این را بدانیم که الان که در لحظه زندگی می کنیم ببینیم که چه چیزی را وارد زندگی خود می کنیم و به چه چیزی می اندیشیم، خیلی ها هستند که تمام افکار خود را فقط به روی مشکلات که اصلا مناسب نیستند قرار می دهند و این برای هرانسانی مشکل آفرین است.

3- نداشتن روحیه معنوی بالا

برخی ها برای اینکه به درجه بالایی از مواهب زندگی برسند اصلا فکری برروی معنویات ندارند، در صورتیکه اصل مهی را از دست می دهند، هرگاه به معنویات فکر کنیم و خود را در برابر پروردگار الهی ببینیم همیشه دارای یک روحیه بسیار مناسب هستیم که خود را شارژ کنیم.

هر انسانی پس از اینکه یک مشکلی را برای خود به وجود می آورد اولین گام این است که با خود خلوت کند تا برای خود به فکر چاره ای باشد و از آن موضوع رهایی پیدا کند، شاید برای همه ما هم پیش آمده باشد که بخواهیم با خود دوست باشیم و مشکل خود را برطرف کنیم.

یکی از بهترین راه ها همین است که بخواهیم  خود را با خدای خود تنها بگذاریم و هرچه را که می خواهیم به او بگوییم، در هندوستان بودایی ها چنان به حالت درون خود می روند که گویی در این زندگی دنیایی وجود ندارند و همه چیز را در لحظه حال می بینند، درواقع نوع کار آنها داشتن یک ارتباط بسیار قوی با کل کائنات است که می تواند برای هر انسانی هدیه بی نهایت ارزشمند باشد، پس ما برای اینکه ذهنی پراز آرامش داشته باشیم و مشکلات خود را هرچه سریعتر حل کنیم می توانیم به منبع الهی وصل شویم یعنی همان منبع درونی انسان و زمان حال که بسیارمهم است.

شما چطور تا حالاتوانسته اید برای خود یک حالت ذهنی بسیار عالی داشته باشید؟ پس همین الان می توانید از این فرمول سه مرحله ای استفاده کنید.

راشدابراهیمی

درپناه الله باشید

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید