3 نکته عملی باورها

مقدمه ای از باور

 

باورها از تکرار شدن نوع نگرش به زندگی یا کارهایی که انجام می شود که مکرر در ذهن ایجاد شده اندکه بنا به فکر خود و باور هر انسانی می تواند برای خود یک یک زندگی خوب وشاد ایجاد کند یا در مقابل به بیراهه برود. می توانیم بگوئیم که تاثیر باورها در زندگی بستگی به خود هر شخص دارد.
هر انسانی که فعالیتی را انجام می دهد و با زندگی خود به یک آشتی رسیده است باید گفت بدون شک باور در زندگی وی به شدت در جریان است، اگر کمی به موضوع واضح نگاه کنیم میبینیم که اکثر رفتار ها و کارهای ما یا حتی روابط مان بر اساس یک سری الگوهای روانشناسی و روانشناختی صورت گرفته است که در نهایت به آن دلیل مهم می رسیم که هر انسانی بنا به تفکر خود به مسیرهایی می رود که باور هایی برای آن ایجاد کرده است.
همانطور که معلوم است باورها از دوران کودکی با ما همراه بوده و هر چقدر ما بزرگتر شده ایم باورهای ما هم رشد و تقویت شده اند، اما ما انسان ها چون در دام زندگی روزمره خود افتاده ایم از نیرویی به نام نیروی باور دور می شویم و در اکثر موارد دست به مواردی می زنیم که باور ها در ذهن ما ایجاد کرده اند، مثلا بعضی ها با عادت های عجیبی روبه رو هستند و دوست دارند آنچه که مغز شان به آنها می گوید انجام بدهند که این مغز ممکن است توسط یک سری عادت ها و باورها شکل گرفته باشد که بجای مسیر اصلی، مسیر فرعی و مخربی داشته باشد و در زندگی نتواند به موفقیت یا یک زندگی شاد برسید. برای این که باورها را بیشتر تشریح کنیم بیایید با هم چند مورد را مورد بررسی قرار دهیم.

3عامل مهم در تقویت باورها

 

1- تجسم
برای این که بتوانیم یک باور خوب ایجاد کنیم باید باورهای خود را تجسم کنیم و بجای تجسم به باورهای اشتباه یا محدود کننده که زندگی هر انسان را به بیراهه می کشد دست بکشیم، برای این که قدرت تجسم را بالا ببریم باید از تصویر سازی ذهنی خوب استفاده کنیم یعنی هر آنچه را که دوست داشته باشیم در ذهن خود بسازیم و به جای محدودیت ها به خوبی ها و عالی بودن آن فکر تجسم کنیم تا باورهایی در ما ایجاد شود که کاملا در جهت رشد ما باشد. پس برای موفقیت و حتی اصلاح باورهای نادرست یکی از بهترین گزینه ها ساخت یک تصویر واضح و قابل دست یافتن در ذهن است.

 

2- باورهای درست و بزرگ داشته باشید
برای اینکه باورهای خود را بیشتر تقویت کنید باورهای کاملا صحیح و بزرگی برای خود داشته باشید یعنی بجای اینکه شما به ناتوانی ها یا ضعیف بودن، نالایق بودن، بی اهمیت دانستن خود فکر کنید آن فکر ها را به یک باور عالی تر تبدیل کنید و همیشه به خود بگویید که من بهترین انسان هستم و باید به همه چیز برسم چون من انسان هستم و اشرف مخلوقات پس باید در هر جایی که هستی به بهترین ها برسی و برای خود یک زندگی عالی که سرشار از محبت و عشق و آزادی هست را به دست آوری.

 

3- بمب انرژی منفی نباشید
بعضی از انسان ها با داشتن شرایط موجود عالی که در زندگی به آنچه که دوست داشته اند رسیده اند اما باز هم برای تمام داشته های خود ناشکر هستند و اگر راجب هر چیزی با آنها صحبت کنید آنها شما را به مسیرهایی می برندکه دوست دارید دیگر به زندگی ادامه ندهید، واقعا سخت است که با همچین انسان هایی نشست و برخاست کردن. ولی همیشه باید حواسمان جمع باشد که آنها همچون چاقوی دولبه برنده هستندو از آنهاباید فاصله گرفت.
برای اینکه به موفقیت های چشمگیری برسیم باید باورهای خودمان را تغییر دهیم، همیشه باید شرایط موجود را ببینیم نه شرایطی که خودمان دوست داریم. بهترین راه درست این است که بجای نقد کردن و انرژی منفی دادن باید شرایط موجود را آنالیز کرد و به خود بگوییم که هر آنچه که باید باشد همین الان هست و اگر شرایط مناسبی هم نباشد من باید بتوانم بهترین باشم و یک زندگی شاد و عالی برای خود داشته باشم.

به خود به این ایمان برسید که اگر در زندگی باورهای قشنگی داشته باشید یک زندگی  شاد، موفق، عالی، سرشار از مهربانی را تجربه خواهید کرد.

در پناه الله شاد و پیروز باشید.

  • در ادامه با ما همراه باشید.
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید